referanslar – ozenelektronik.com

İstanbulda ikâmet eden, Özen Elektronik isimli firmanın web siteleri tasarlanmış ve PHP/MySQL/CSS teknolojileri yardımıyla programlanmıştır. Site yaklaşık 50 sayfadan oluşmakta, tümüyle değiştirebilir 20’ye yakın ürün bilgisi göstermekte ve kredi kartı veya paypal ile satışı yapılmaktadır. Alışveriş sepeti scripti kodlanmış ve ağırlık, kargo ödemesi, distributorlere giriş imkanı verilip indirim sağlanması gibi kriterler eklenmiştir. Alışveriş ve kredi kartı bilgilerinin güvenliği açısından, sertifika olarak dünyanın en saygın SSL firmalarından biri olan Verisign kurulmuştur. Bunlara ek olarak, SMF forum kurulmuş ve siteye adapte edilmiştir.

Özen Elektronik CRM

Ayrı bir proje olarak CRM (customer relationship management) kodlanmıştır. Bu sayede firmada çalışanların birbirlerinden haberdar olmaları ve firma sahibinin çeşitli raporlar alması sağlanmıştır.

CRM sisteminin sahip olduğu bazı özellikler; Müşteri ekleme ve işlemler, Müşteri anketleri, Cihaz stok işlemleri, Cihaz Satış işlemleri,  Tamir Bakım Kalibrasyon işlemleri, Maliyet işlemleri yapılmakta, araç teslim ve kullanım bilgileri gösterilmektedir. İş talebi girme ve bunların ilgili birimler tarafından çözülmesi de CRMtarafından kontrol altına alınmıştır.

Bunlar haricinde, raporlar bölümünden çeşitli filtreler kullanılarak istenilen müşteri grubuna, Mail, SMS veya Fax online olarak gönderilebilmektedir. Siteden yapılan satışlar CRM de gözükmekte ve rapor alınabilmektedir. Aynışekilde, çeşitli Servis veya Bakım formları da CRM üzerinden rapor olarak alınabilmektedir. Raporlar ekran görüntüsü, word dosyası veya yazıcı çıktısı şeklindedir.